07 wrz

Obliczanie wartości odżywczych dla pasz i przemysłu paszowego

Dzień dobry. Produkujemy mieszanki i pasze dla zwierząt. Chcemy podawać wartości odżywcze na workach z paszą aby hodowcy mieli pewność, że kupują jakościowy produkt i mogli go porównać z innymi. Dowiedzieliśmy się już, że metodologia liczenia wartości odżywczych dla branży spożywczej i producentów pasz jest taka samo, bo wartości liczy się za każdym razem tak samo, więc chcemy skorzystać z tego programu kalkulatora. Jest jednak mały problem. Nie ma w nim bazy tych surowców, z których my produkujemy. Jest jakiś sposób na wprowadzenie komponentów do naszych obliczeń?

 

ODPOWIEDŹ EKSPERTA:

Tak, oczywiście jest taka możliwość. Po zalogowaniu do Kalkulatora Wartości Odżywczych FOODCAL, proszę wejść w Katalog Surowców. Tam są listy surowców spożywczych – aby nie pokazywały się w podpowiedziach podczas liczenia receptury, należy je wyłączyć. Jeśli będzie kiedyś potrzeba zawsze można je włączyć ponownie. Być może niektóre surowce jak np. zboża, warzywa, owoce przydadzą się Państwu ale jeśli chcecie wprowadzić swoje surowce to należy je dodać do listy „Twoja lista surowców”, która u każdego użytkownika jest pusta i jest po to aby dodawać do Katalogu surowce, których nie ma w bazie Kalkulatora. Zazwyczaj są to specyficzne surowce i jest wielu producentów, którzy mają takie surowce, które są sprowadzane lub produkowane specjalnie dla nich. Po dodaniu surowców do swojej listy będziecie z nich mogli korzystać przy każdym liczeniu i będą się one pokazywać w podpowiedziach podczas obliczania receptury. Wystarczy wpisać dwie pierwsze litery surowca a pokazuje się on w podpowiedziach. Trzeba kliknąć wtedy na właściwą podpowiedź aby zaliczyć już surowiec do receptury.

Jeśli nie macie Państwo czasu na wprowadzenie surowców na swoją listę, proszę zebrać dokumentację czyli specyfikacje surowców albo wyniki badań laboratoryjnych i przysłać nam. Wykonujemy usługowo dodawanie surowców dla poszczególnych klientów, więc możecie nam zlecić tę pracę.

 

ODPOWIEDŹ EKSPERTA:

Mamy nadzieję, iż  wątpliwości są rozwiane. Zapraszamy do korzystania z naszego oprogramowania, a w przypadku dalszych pytań służymy pomocą.

Redakcja
Kalkulator Wartości Odżywczych / Nutrition Calculator FOODCAL
https://pl.nutrition-calculator.com

Polub nas na Facebooku
https://www.facebook.com/kalkulator.wartosci.odzywczych.foodcal

related posts